Wszystkie żony Hemingwaya

Naomi Wood

Wszystkie żony Hemingwaya

46,90 zł 30,49 zł
Powiadom mnie

 

Cztery kobiety. Cztery historie. Jeden mężczyzna.

Lato 1926 roku. Ernest Hemingway i jego pierwsza żona spędzają wakacje w willi we Francji. Pływają w morzu, grają w brydża, piją wino i cieszą się sobą. Trwałości związku zagraża jednak piękna i kusząca Fife… Czy można pogodzić stabilność małżeństwa z potrzebą przygody? Spokój z ekscytacją?
Niezwykła opowieść o tym, jak kochać i być kochanym przez jednego z najsłynniejszych pisarzy.

Osiem lat starsza od męża Hadley Richardson, pochodząca z zamożnej katolickiej rodziny Pauline Pfeiffer, korespondentka wojenna Martha Gellhorn i dziennikarka Mary Welsh.

Każda pani Hemingway miała nadzieję, że jej małżeństwo będzie trwało wiecznie. Każda z nich się myliła…

- Przepędźmy oboje swoje samotności. – Pocałował ją, pocierając jej twarz nosem. – Nie opędzisz się ode mnie. Będę wierny jak pies. Jesteś moją ostatnią szansą.

Książka Roku 2014 według brytyjskiego magazynu „Harper's Bazar”

Wood z łatwością przeplata przeszłość z teraźniejszością, opowiadając historię z czterech punktów widzenia… Jej portret Hemingwaya jest niezwykle pociągający.
„The Guardian”
Błyskotliwe spojrzenie na najważniejsze kobiety w życiu sławnego pisarza. Pełna pasji opowieść o zdradzie i chwilach intymności.
„Marie Claire” (UK)
Wspaniała powieść! Dbałość o szczegóły, bogata wyobraźnia i znajomość ludzkich emocji. Znane fakty z biografii Hemingwaya zyskują nowe znaczenie.
„Daily Telegrach”
Trzeba niezwykłych umiejętności, aby nakłonić kogoś do przeczytania historii, której zakończenie jest powszechnie znane. Wszystkie żony Hemingwaya napisano tak pięknie i sugestywnie, że nie mogłam oderwać się aż do ostatniej strony.
Jojo Moyes, autorka Zanim się pojawiłeś

Pascal
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-764-2171-1

Liczba stron: 352

Format: 150x215mm

Cena katalogowa: 46,90 zł