Wojna Trzeciej Rzeszy

Evans Richard J.

Wojna Trzeciej Rzeszy

95,00 zł 65,55 zł
Powiadom mnie

 

Ostatni tom oklaskiwanej trylogii Richarda J. Evansa o narodzinach, rozkwicie i upadku nazistowskiego państwa. Wojna Trzeciej Rzeszy opisuje jak Niemcy ruszyły z impetem ku własnej zagładzie, niszcząc po drodze cały kontynent.

W 1939 r. Hitler zmobilizował Niemcy do wojny powszechnej. Zadziwiająca, przyjęta z wielkim uznaniem historia Richarda J. Evansa odsłania przed nami obraz całego społeczeństwa pogrążającego się w konflikcie – od generałów i walczących na froncie żołnierzy, po młodzież z Hitlerjugend i gospodynie domowe z klasy średniej. Śledzi wydarzenia od inwazji na Polskę i bitwy pod Stalingradem, po ludobójcze plany Hitlera i jego samobójstwo.

Mistrzowska (…) bez wątpienia przez wiele najbliższych lat będzie sztandarową historią Trzeciej Rzeszy (…). To przestroga na przyszłość i równocześnie osąd przeszłości.
Richard Overy, Daily Telegraph

Wszyscy wiemy, jak kończy się ta historia (…) ale Richard Evans wieńczy ją po mistrzowsku. (…) wspaniała.
Peter Preston, Observer

Mrożąca krew w żyłach, kapitalna lektura.
Dominic Sandbrook, Sunday Telegraph (Książka Roku)

Niełatwo oddać sprawiedliwość ludzkiemu i naukowemu zasięgowi Wojny Trzeciej Rzeszy (…) znakomita (…) mistrzowska narracja historyczna i zarazem najbardziej wszechstronne opracowanie dziejów nazistowskich Niemiec.
Nicholas Stargardt, The Times Literary Suplement

Daje czytelnikom przekonujące odpowiedzi na od tak dawna zadawane pytania, które to będą zadawane nadal, dotyczące tych niezrozumiałych, brutalnych reżimów.
Mark Mazower, Guardian

Sir Richard J. Evans jest profesorem historii współczesnej na Cambridge University. Wśród jego wcześniejszych prac znajdują się In Defence of History, Telling Lies about Hitler oraz towarzyszki niniejszego dzieła, Nadejście Trzeciej Rzeszy i Trzecia Rzesza u władzy.

Napoleon V
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-654-9580-8

Liczba stron: 750

Format: 170x240mm

Cena katalogowa: 95,00 zł