Wielbłąd i ucho igielne Ewangeliczne paradoksy i człowieczeństwo Jezusa

Bruno Maggioni

Wielbłąd i ucho igielne Ewangeliczne paradoksy i człowieczeństwo Jezusa

28,35 zł
Powiadom mnie

 

Słowa Jezusa – jak również Jego gesty i życie – wielokrotnie są paradoksalne. I nie może być inaczej. Stare bukłaki powszedniego języka nie mogą pomieścić młodego wina słów Chrystusa. Ewangeliczny paradoks jest odkryciem prawd niewypowiedzianych. Objawieniem głębokiego człowieczeństwa Chrystusa. Jest wyłomem, zdziwieniem, zgorszeniem, fantazją, przesłaniem, proroctwem. W książce tej – stanowiącej doskonałą kontynuację innej pozycji ks. Bruno Maggioniego, zatytułowanej Był naprawdę człowiekiem – autor po mistrzowsku wprowadza nas w niesłychaną nowość ewangelicznego orędzia.


Bruno Maggioni, włoski kapłan z diecezji Como, studiował teologię i nauki biblijne na Uniwersytecie Gregoriańskim i w papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie. Jest wykładowcą na Wydziale Teologicznym Północnych Włoch i na Uniwersytecie Katolickim w Mediolanie oraz redaktorem naczelnym „La rivista del clero italiano”. Autor licznych publikacji z egzegezy i teologii biblijnej.
W serii „z Biblią w Trzecie Tysiąclecie” ukazały się następujące książki jego autorstwa: Trudna wiara, Nadzieja odnaleziona, Był naprawdę człowiekiem, Wędrówka przez Biblię.

Jedność
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-744-2427-1

Tytuł oryginalny: La cruna e il camello

Liczba stron: 152

Format: 150x210mm

Cena katalogowa: 28,35 zł

Tłumaczenie: Dariusz Chodyniecki