Tajne operacje, szpiedzy i sabotażyści

Patrick O'Donnell

Tajne operacje, szpiedzy i sabotażyści

37,90 zł 25,99 zł
Powiadom mnie

 

Historyczna monografia amerykańskiego Biura Służb Strategicznych, poprzednika Centralnej Agencji Wywiadowczej. Patrick O'Donnell odnalazł ponad 300 byłych pracowników Biura Służb Strategicznych (OSS), przeprowadził z nimi wywiady i po raz pierwszy przedstawia ich wcześniej utajnione relacje. Na długo przed Jamesem Bondem i CIA ci dzielni mężczyźni i kobiety działali potajemnie za kulisami podczas II wojny światowej i w ostatecznym rozrachunku odegrali istotną rolę w alianckim zwycięstwie.

O'Donnell wkracza w fascynujący świat szpiegostwa w epoce, kiedy nie było jeszcze satelitów i komputerów... Książka jest czymś więcej aniżeli zwykłym opracowaniem historycznym i czyta się ją jak pasjonującą powieść sensacyjną.

"Publishers Weekly"

Patrick O'Donnell jest autorem książki Beyond Valor, która zdobyła Colby Circle Award w dziedzinie historii wojskowości, oraz Into the Rising Sun: In Their Own Words. Był konsultantem nagrodzonego serialu Kompania braci oraz filmów dokumentalnych zrealizowanych przez BBC, The History Channel i Fox News. Jest również założycielem The Drop Zone, strony internetowej poświęconej utrwalaniu ustnych relacji weteranów.

Świat Książki
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-794-3952-2

Tytuł oryginalny: Operatives, spies and saboteurs

Liczba stron: 448

Świat Książki

Format: 135x210mm

Cena katalogowa: 37,90 zł

Tłumaczenie: Maciej Antosiewicz