Sztuka słowa Aforyzmy, życzenia, dedykacje na każdą okazję

Sztuka słowa Aforyzmy, życzenia, dedykacje na każdą okazję

16,90 zł 11,66 zł
Powiadom mnie

 

Napisać czarno na białym słowa stosowne na daną okazję życiową i adekwatnie wyrażające nasze wrażenia, emocje, myśli... także w dobie Internetu i telefonów komórkowych jest to prawdziwa sztuka, choć zmieniły się sposoby komunikacji.

W tym niewielkim tomiku znaleźć można mnóstwo praktycznych wskazówek oraz znanych
i nowych aforyzmów do wykorzystania przy pisaniu listów, wiadomości, okolicznościowych życzeń czy SMS-ów. Wiele z tych pięknych i trafnych sentencji, mądrości i powiedzeń może być ozdobą bilecików dołączanych do bukietów bądź prezentów, a także zamieszczonych jako dedykacje. Są to słowa, które uwodzą, by przytoczyć chociażby dwa sławne zdania:

Ucieczka przed miłością jest ucieczką przed życiem (Bertrand Russell)
Miłość oznacza radowanie się szczęściem drugiej osoby (Arystoteles)

Odbiorcy:
– książka adresowana do szerokiego kręgu odbiorców; tych wszystkich, którzy poprzez odpowiednie i wyszukane słowa pragną wyrazić to, co czują i myślą.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę
– podaje zasady pisania (na papierze i ekranie komórki lub komputera) różnych komunikatów w rozmaitych formach: od listów, CV, podań, przez życzenia, podziękowania, zaproszenia, dedykacje, po bileciki, walentynki, widokówki i zawiadomienia,
– przytacza cały wachlarz aforyzmów, złotych myśli, porzekadeł, mądrości ludowych, przysłów, wierszy, fragmentów dzieł literackich, z którego to skarbca każdy wybierze z pewnością to, co mu odpowiada.

Jedność
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-766-0589-0

Liczba stron: 384

Format: 105x140mm

Cena katalogowa: 16,90 zł