Sprawa Chodorkowskiego

Michnik Adam, Pumpiański Aleksander, Kowaliow Siergiej

Sprawa Chodorkowskiego

34,90 zł
Powiadom mnie

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

 

Książka opowiada o sprawie Michaiła Chodorkowskiego, skazanego przez Sąd Rosyjski i umieszczonego w ciężkim więzieniu za sprzeciw wobec polityki Kremla. Opowiada o współczesnej Rosji, mówi o prawach człowieka i obywatela oraz analizuje sytuację prawną panującą w systemie jurysdykcyjnym, ekonomicznym i społecznym Rosji. Jest niezbędną pracą dla zrozumienia współczesnej polityki rosyjskiej i rosyjskiego społeczeństwa.

Książka została uzupełniona korespondencją pomiędzy więźniem Michaiłem Chodorkowskim a Adamem Michnikiem.

Eseje zawarte w książce - pisane językiem żywym, zaangażowanym to ważne świadectwo współczesnej Rosji. Rosji Władimira Putina i - czy chce on tego czy nie - Michaiła Chodorkowskiego.

Andrzej Brzeziecki, redaktor naczelny "Nowej Europy Wschodniej".Nie wiem jaka przyszłość czeka Rosję. Jako niepoprawny antysowiecki rusofil - jestem optymistą. Rosję czeka ciernista droga do demokracji, tak jak ciernistą drogę przebyły zachodnie demokracje. Chodorkowski jest jednym z tych ludzi, którzy zmieniają świat, miast przystosowywać się do niego. Dlatego jestem pewien, że Chodorkowski należy już dziś do najwybitniejszych postaci w całej rosyjskiej historii. Szczęśliwy jest naród, który ma takich ludzi w swoim państwie.

Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety wyborczej".

Kolegium Europy Wschodniej
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-789-3112-6

Liczba stron: 224

Format: 205x145mm

Cena katalogowa: 34,90 zł

Tłumaczenie: Natalia Bryżko-Zapór