Satori

Don Winslow

Satori

36,10 zł
Powiadom mnie

 

"Satori" to prequel bestsellera "Shibumi" autorstwa Trevaniana. Bohaterem obu powieści jest Nicholai Hel, urodzony w Szanghaju syn rosyjskiej arystokratki i Niemca. Wychowywany przez generała japońskiej armii, zostaje mistrzem sztuk walki, filozofem, poliglotą i ma wszelkie warunki, by stać się najgroźniejszym zabójcą na świecie. I stanie się nim, ale dopiero w "Shibumi"; w "Satori" stawia pierwsze kroki w zdradzieckim świecie służb specjalnych.
Podczas wojny koreańskiej Nicholai Hel trafia do więzienia, oskarżony o zabójstwo swojego mentora, generała Kishikawy. Spędziwszy trzy lata w rękach Amerykanów, otrzymuje od nich propozycję – wolność w zamian za współpracę. Musi tylko – drobnostka! – zabić sowieckiego komisarza w Chinach, Jurija Woroszenina. Mimo że misja jest w zasadzie samobójcza, powodowany pragnieniem odzyskania wolności, a także żądzą zemsty, Hel zgadza się i wykonuje zadanie. Amerykanie jednak nie zamierzają dotrzymać warunków umowy. Zdradzony Hel cudem uchodzi z życiem. Dla swoich wybawców, chińskiego pułkownika oraz buddyjskiego mnicha, podejmuje się nowej misji, tym razem w Wietnamie. Dzięki tym doświadczeniom osiąga satori – oświecenie, nagłe przebudzenie pozwalające zobaczyć rzeczy takimi, jakie są naprawdę.
Uroku tej znakomitej powieści szpiegowskiej dodaje wyrafinowany język oraz realia Pekinu i Sajgonu lat pięćdziesiątych XX wieku.

Albatros
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-788-5738-9

Tytuł oryginalny: SATORI. A NOVEL BASED ON TREVANIAN'S SHIBUMI

Liczba stron: 560

Albatros

Format: 125x195mm

Cena katalogowa: 36,10 zł

Tłumaczenie: Agata Karolak