Podróż ku nieskończoności

Jane Hawking

Podróż ku nieskończoności

39,90 zł 27,53 zł
Powiadom mnie

 

„Stephen Hawking może myśleć w jedenastu wymiarach, a jego żona nauczyła się kochać w niejednym wymiarze.”
"The Times"
„Jane Hawking napisała książkę o swojej decydującej roli w życiu sławnego męża […], ale jej opowieść to raczej krzyk z ciemności.”
"The Daily Telegraph"
Profesor Stephen Hawking jest jednym z najsłynniejszych i najwybitniejszych naukowców naszych czasów, autorem bestsellerowej „Krótkiej historii czasu”, sprzedanej na całym świecie w ponad 25 milionach egzemplarzy. Jane Hawking w swoich niezwykłych wspomnieniach opowiada intymną historię ich wyjątkowego małżeństwa. W miarę jak rosła naukowa sława Stephena, jego ciało słabło, niszczone atakami rzadkiej choroby nazywanej stwardnieniem zanikowym bocznym. Szczera opowieść Jane z pewnością okaże się inspirująca dla każdego, kto zmaga się z chorobą w rodzinie. Wewnętrzna siła autorki, a także niezwykła postać jej męża i jego osiągnięcia składają się na niesamowitą historię. Autorka nie pomija żadnego szczegółu, nawet kiedy opisuje rozpadające się małżeństwo - Stephen zostawił żonę dla jednej z pielęgniarek, a Jane wyszła za mąż za starego przyjaciela rodziny.
W tych poruszających, ale i często zabawnych wspomnieniach Jane Hawking analizuje również szkody, jakie w związku mogą wyrządzić wielka sława i bogactwo. Jej książka opowiada o optymizmie, miłości i zmianie - nikogo nie pozostawi obojętnym.

Świat Książki
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-794-3057-4

Tytuł oryginalny: TRAVELLING TO INFINITY MY LIFE WITH STEPHEN

Liczba stron: 576

Świat Książki

Format: 140x220mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Jacek Żuławnik