Pocieszyciel

Karin Wahlberg

Pocieszyciel

36,90 zł
Powiadom mnie

 

W późny piątkowy wieczór pogrążona w myślach kobieta wraca do domu obok cmentarza w spokojnym Oskarshamn. Zza cmentarnego ogrodzenia dobiegają ją dziwne odgłosy. Kiedy próbuje wezwać pomoc, nieoczekiwanie wyrasta przed nią jakaś postać. Napastnik zadaje kobiecie cios nożem i znika.
Ordynator Veronika Lundborg, żona komisarza Claesa Claessona, pełni ostry dyżur w szpitalu i zajmuje się ranioną kobietą. Operacja przebiega bez komplikacji i pacjentka w stabilnym stanie trafia na szpitalną salę. Zaledwie kilka godzin później zostaje znaleziona martwa w swoim łóżku. Czy Veronika Lundborg popełniła błąd podczas operacji, czy też za śmiercią kobiety kryje się inna przyczyna?
"...gęsta i pełna napięcia intryga z wieloma znakami zapytania i nieoczekiwanym zakończeniem".
"Länstidningen Őstersund"
"...Pocieszyciel to siódma książka w cyklu powieści kryminalnych Karin Wahlberg z komisarzem Claesem Claessonem w roli głównej, i moim zdaniem najlepsza".
"Värmland Folkblad"
Od debiutu w 2001 roku Karin Wahlberg należy do najbardzeij cenionych szwedzkich autorów powieści kryminalnych. Jej książki zostały wydane w ogólnym nakładzie 1,5 miliona egzemplarzy. Po polsku ukazały się do tej pory: "Dziewczynka z majowymi kwiatkami", "Zastygłe życie", "Szpital", "Podglądaczka", "Ostatni dyżur". Kolejne tomy już wkrótce.

Świat Książki
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-794-3801-3

Liczba stron: 424

Świat Książki

Format: 13.4x21.3

Cena katalogowa: 36,90 zł

Tłumaczenie: Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska

Rok wydania: 2014