Nocni Wędrowcy

Wojciech Jagielski

Nocni Wędrowcy

44,99 zł 35,99 zł
Powiadom mnie

 

Nieustannie aktualny legendarny reportaż Wojciecha Jagielskiego.

Historia, która powtarza się na naszych oczach, niewiarygodna, choć prawdziwa. Wstrząsająca opowieść o dzieciach wcielonych siłą do Armii Bożego Oporu i zmuszanych do zabijania swoich braci i najbliższych. Niektóre z nich miały zaledwie pięć lat.

Jagielski – naoczny świadek jednego z najbardziej krwawych konfliktów Afryki – tworzy uniwersalną opowieść o tym, do czego każdego człowieka może popchnąć fanatyzm.

„To nie jest zwykła dziennikarska relacja z wojny i zamętu; to coś potężniejszego i bardziej uniwersalnego – literacka podróż przez afrykański krajobraz rodem z koszmaru, oglądany przez wyjątkowego pisarza i reportera z niezwykłą cierpliwością i czułością. Wojciech Jagielski po mistrzowsku odmalowuje portrety mesjańskich partyzanckich przywódców i obłąkanych dyktatorów (…) Tego nie da się zapomnieć”.
Pamela Constable, „Washington Post”

„Z Nocnych wędrowców nie zrobisz filmu akcji. To liryczna opowieść płynąca z serca człowieka, który wie, kiedy zwalczyć w sobie dziennikarską pokusę wyjaśniania i poprzestać na wiernym opisie rzeczywistości niemożliwej do pełnego zrozumienia dla kogoś z zewnątrz. Na tym polega największa siła jego wspaniałego dzieła”.
Matthew Greeen, Reuters, „Financial Times”

Nowe wydanie jednej z najważniejszych książek w dorobku mistrza reportażu wojennego.

Wojciech Jagielski – dziennikarz i reporter. Zaczynał w latach 80. jako dziennikarz PAP, od 1991 do 2012 pracował w „Gazecie Wyborczej”. Obecnie związany z „Tygodnikiem Powszechnym”. Specjalizuje się w tematyce Afryki oraz Azji Środkowej i Kaukazu. Opublikował m.in.: „Dobre miejsce do umierania”, „Modlitwę o deszcz” (nominowaną do Nagrody Literackiej Nike), „Wieże z kamienia”, „Wszystkie wojny Lary”, „Na wschód od zachodu”.

Znak
Oprawa miękka

Wydanie: Trzecie

ISBN: 978-83-240-6033-7

Liczba stron: 380

Znak

Format: 144x205mm

Cena katalogowa: 44,99 zł

Rok wydania: 2021