Niepewność epoki demokracji

Leszek Kołakowski

Niepewność epoki demokracji

34,90 zł 27,92 zł
Powiadom mnie

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Film promujący książkę

O książce ”Niepewność epoki demokracji”

 

W jakim punkcie historii jesteśmy? Co wynika z doświadczeń minionego stulecia? Co czeka nas w przyszłości? Oto pytania, wokół których krążą teksty Leszka Kołakowskiego zebrane w tomie „Niepewność epoki demokracji”.

Jak zauważa autor wyboru Zbigniew Mentzel, po 1989 roku Kołakowski wielokrotnie wyrażał przekonanie, że upadek komunizmu nie tylko nie rozjaśnił krajobrazu naszej cywilizacji, ale na odwrót – krajobraz ów zaciemnił i zagmatwał, pozbawiając go sensu określanego przez wyrazistą opozycję totalitaryzm – demokracja. Czy potrafimy zadbać o to, co stanowi fundament naszej cywilizacji? Czy nie korzystamy z owoców demokracji, zapominając, że trzeba też troszczyć się o jej podglebie?

Znakomita większość zebranych tekstów nie była dotąd publikowana w wydaniach książkowych. Wiele z nich – na przykład eseje „Ta diabelska wolność. Rozmyślania o złu” czy „Zabijanie upośledzonych dzieci jako fundamentalny problem filozofii” – możemy przeczytać po polsku po raz pierwszy.

Mówi się, że filozofia nie stwarza gorączki świata, ale nieźle ją mierzy. Kołakowski jest filozofem, który w sposób niezwykle sugestywny wyraża niepokoje naszych czasów.

Znak
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-06-02

ISBN: 978-83-240-3124-5

Liczba stron: 332

Znak

Format: 144x205

Cena katalogowa: 34,90 zł

Tłumaczenie: Mieczysław Godyń, Ireneusz Kania

wybór i słowo wstępne Zbigniew Mentzel