Marzenie Celta

Mario Vargas Llosa

Marzenie Celta

44,90 zł 35,92 zł
Powiadom mnie

”Marzenie Celta” - zwiastun książki

Wybitny tłumacz o książce Mario Vargasa Llosy

O bohaterze ”Marzenia Celta”

O twórczości Mario Vargasa Llosy

Najnowsza powieść Mario Vargasa Llosy

Fascynująca podróż w otchłań ludzkiej natury Roger Casement siedzi w celi śmierci. Nie wie, jak skończy się walka o jego życie. W zamknięciu zmaga się z demonami przeszłości. Casement, idealista i charyzmatyczny dyplomata, większość życia spędził w Kongu i Amazonii. To on ujawnił całemu światu okrutną prawdę o bezmyślnych torturach i gwałtach na rdzennych mieszkańcach, jakich dopuszczali się - rzekomo cywilizowani - Europejczycy.

Brudny koszmar kolonialnego świata przekracza wszelkie granice wyobraźni. Casement jako jedyny zachował w nim honor i czystość. Ale może to tylko pozory? Przecież jednak skazano go na karę śmierci! Co kryją tajemnicze dzienniki znalezione przez Scotland Yard? Dlaczego wzbudzają tyle kontrowersji? W swojej pierwszej po Nagrodzie Nobla powieści Mario Vargas Llosa dokonuje bezlitosnej wiwisekcji ludzkiej moralności.

To, co odkrywa, przeraża i... fascynuje. Mario Vargas Llosa zainspirowany Jądrem ciemności Josepha Conrada, zaczął studiować życie Rogera Casementa. Dochodzenie, które przeprowadził, zaowocowało Marzeniem Celta.         

Znak
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2011-10-03

ISBN: 978-83-240-1817-8

Opracowanie graficzne
Katarzyna Borkowska

Tytuł oryginalny: El sueno del celta

Liczba stron: 472

Znak

Format: 140x205

Cena katalogowa: 44,90 zł

Tłumaczenie: Marzena Chrobak