Kampanie II wojny światowej

Bishop Chris, Mc Nab Chris

Kampanie II wojny światowej

34,95 zł
Powiadom mnie

 

II wojna światowa to sześć lat bezprecedensowego konfliktu toczącego się na terenach od zachodniej Europy po stepy Rosji i dżungle Azji Południowo-Wschodniej, na lądzie, morzu i w powietrzu.
W książce Kampanie II wojny światowej dzień po dniu Chris Bishop i Chris McNab dokumentują odwagę i poświęcenie, okrucieństwo i terror, których w latach wojny doświadczały miliony żołnierzy i zwykłych ludzi.
Obszerna i wyczerpująca publikacja składa się z dwóch części poświęconych wojnie w Europie i Afryce Północnej oraz wojnie na Pacyfiku. W ramach poszczególnych rozdziałów autorzy szczegółowo analizują każdą kampanię. Czarno-białe i kolorowe zdjęcia, dokładne mapy oraz ilustracje zapewniają sugestywny i nieraz wstrząsający obraz wojny.
Szczegółowe kalendaria ukazują etapy przebiegu wojny – od wybuchu konfliktu w Europie po katastrofalne w skutkach użycie broni atomowej w Japonii.
II wojna światowa pozostaje największym konfliktem militarnym w historii. Niniejsza publikacja ukazuje przebieg kampanii wojennych tego burzliwego okresu dzień po dniu.
• Obszerne omówienie kluczowych operacji II wojny światowej
• Wyczerpujące kalendaria przedstawiające przebieg wojny
• Szczegółowe wydarzenia w Europie, Afryce Północnej i na Pacyfiku – od niemieckiej inwazji na Polskę po bitwę o Okinawę
• Liczne zdjęcia wojenne oraz kolorowe mapy

Troy
Oprawa twarda

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-635-5908-3

Tytuł oryginalny: Campaigns of World War II. Day by Day

Liczba stron: 256

Format: 23.4x30.2

Cena katalogowa: 34,95 zł

Tłumaczenie: Henski Paweł