Interior

Lisa See

Interior

34,90 zł 25,28 zł
Powiadom mnie

Zapraszamy na profil autorki na Facebooku!

 

Rozmowa z autorką

Intrygujący portret chińskiego społeczeństwa

Pasjonująca opowieść o chciwości, korupcji, desperacji i… miłości wystawionej na ciężką próbę.

David Stark otwiera kancelarię prawniczą w Pekinie. Jego ukochaną, Liu Hulan, dawna przyjaciółka prosi o pomoc w zbadaniu przyczyn tajemniczej śmierci swojej córki. Dziewczyna pracowała w fabryce zabawek, która wkrótce ma zostać sprzedana nowemu klientowi Starka, firmie Tartan Incorporated.

Mimo protestów, Davida Hulan wybiera się do położonej w głębi Chin wioski Da Shui. W czasie śledztwa mnożą się wątpliwości i podejrzenia o przestępstwa popełnione przez Tartan Incorporated.

Stark i Hulan stają po przeciwnej stronie barykady: jedno z nich usiłuje znaleźć winnego i schwytać mordercę. Drugie czuje się zobowiązane, by chronić interesy klienta. Oboje poznają uniwersalne prawdy na temat dobra i zła i nauczą się balansować na cienkiej granicy, która je od siebie oddziela.

Lisa See uczyniła dla Pekinu to, co sir Arthur Conan Doyle zrobił dla Londynu przełomu wieków, a Dashiell Hammett dla San Francisco lat dwudziestych minionego wieku: pokazała czytelnikom jego najbardziej mroczną i fascynującą stronę. („Washington Post”)

Lisa See (ur. w 1955 r. w Paryżu) – amerykańska pisarka pochodzenia chińskiego. W swoich powieściach ukazuje chińską kulturę, tradycje i zwyczaje widziane często oczami kobiet. Pracowsła dla pism „Publishers Weekly”, „Vogue”, „Self” i „More”. Jej mama, Carolyn See też jest pisarką.

Już jej pierwsza książka, „Na Złotej Górze” (1995), opisująca dzieje swojej rodziny, stała się światowym bestsellerem. Powieści „Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz” (2005) oraz „Miłość Peonii” (2007) rozgrywają się w Chinach i opisują kobiecy świat, siostrzane związki, relacje z mężczyznami i innymi członkami rodziny.

Trzy inne książki: „Sieć rozkwitającego kwiatu” (1997), „Interior” (1999) i „Dragon Bones” (2003) prezentują obraz społeczeństwa chińskiego i relacji chińsko-amerykańskich na przełomie XX i XXI w.
Lisa See jest także autorką przewodnika po dzielnicy chińskiej w Los Angeles (2003).

Świat Książki
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-7943-599-9

Tytuł oryginalny: The Interior: A Red Princess Mystery

Liczba stron: 448

Świat Książki

Format: 135x215

Cena katalogowa: 34,90 zł