Droga wojownika. Opowieści o twórcy GROM-u generale Sławomirze Petelickim zebrał Andrzej Wojtas

Andrzej Wojtas

Droga wojownika. Opowieści o twórcy GROM-u generale Sławomirze Petelickim zebrał Andrzej Wojtas

36,90 zł 25,83 zł
Powiadom mnie

Zbigniew Brzeziński, były doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego

Znałem generała Petelickiego i mam wielki szacunek dla jego inicjatywy stworzenia GROM-u. Na jego zaproszenie odwiedziłem oddział i byłem zachwycony tym, co mi pokazano. Kiedy pracowałem dla amerykańskiego rządu, do moich obowiązków należało śledzenie rozwoju podobnych jednostek amerykańskich (które zresztą, jak powiedział mi generał Petelicki, stanowiły bezpośrednią inspirację dla jego własnego przedsięwzięcia). Uderzyło mnie wtedy podobieństwo dotyczące treningu i wysokich wymagań wobec młodych ludzi, poszukujących wyzwań i pragnących służyć swojej ojczyźnie na pierwszej linii.

Michael Sulick, były oficer CIA i szef National Clandestine Service CIA

Dla wielu Amerykanów Sławomir Petelicki symbolizował sobą Polskę – dumny patriota, mimo niepomyślności zawsze pełny nadziei na lepszą przyszłość. Jego dziedzictwo i osiągnięcia powinny być inspiracją dla wszystkich Polaków.

Aldwin Wight, były dowódca SAS

Generał Sławomir Petelicki był odważnym i przedsiębiorczym oficerem, który miał charakter, wizję i moc, aby w czasach transformacji i niepokoju, wbrew wszelkim przeciwnościom, stworzyć GROM. Miał zdolności, jakich jego kraj bardzo potrzebował. Jest ledwie kilku wojskowych, którzy mogą o sobie powiedzieć, że byli twórcami takiego oddziału. Był wspaniałym przyjacielem i wspaniałym Polakiem!

Tomasz Mika, rzecznik GROM (cz. 1)

Tomasz Mika, rzecznik GROM (cz. 2)

Operator GROM wspomina generała Petelickiego

Twierdził, że Pan Bóg nie lubi tchórzy

Jego uścisk dłoni był niczym imadło, a spojrzenie niebieskich oczu przeszywało na wylot.
Twierdził, że Pan Bóg nie lubi tchórzy.
Stworzył GROM – jednostkę wojskową, która należy do najlepszych sił specjalnych na świecie.

Generał Sławomir Petelicki – wojownik, dowódca, legenda.

Dżentelmen ceniący sobie honor i łobuz z szelmowskim uśmiechem. Uwielbiany dowódca, który bezgranicznie ufał swoim żołnierzom i rogata dusza, której bezkompromisowość robiła mu wrogów.

Droga wojownika to zbiór opowieści o człowieku, który dał Polakom powód do dumy w postaci GROM-u. Generała Petelickiego wspominają ludzie, którzy zetknęli się z nim na różnych etapach jego życia: szkolni koledzy, oficerowie wywiadu, twórcy służb specjalnych, dziennikarze i przede wszystkim towarzysze broni. Komandosi, którzy razem z nim budowali GROM i ci, którzy potem mieli szczęście służyć pod jego rozkazami. Żołnierze, na których odcisnął swoje piętno i scalił w oddział niczym palce zaciskają się w pięść.

Znak literanova
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-06-03

ISBN: 978-83-240-2403-2

Opracowanie graficzne
Magdalena Zawadzka

Liczba stron: 304

Znak literanova

Format: 144X205

Cena katalogowa: 36,90 zł