Droga inwestora Chciwość i strach na rynkach finansowych

Zalewski Grzegorz, Zaleśkiewicz Tomasz

Droga inwestora Chciwość i strach na rynkach finansowych

39,00 zł 26,91 zł
Powiadom mnie

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

 

Książka „Droga inwestora" to książka, o każdym kto zetknął się z rynkiem finansowym. Chcielibyśmy być różni i oryginalni, a jednak gdy zaczynamy działać na rynkach finansowych popełniamy te same błędy co wszyscy. Gdy zarabiamy pieniądze nie zwracamy uwagi na zagrożenia i uważamy, że dzięki naszym umiejętnościom odnosimy sukcesy. Gdy zaczynamy tracić szukamy winy wszędzie tylko nie w nas samych.

Schemat działania gracza, inwestora, czy spekulanta jest w gruncie rzeczy taki sam. Chcielibyśmy być postrzegani jako osoby racjonalne, a jednak nasze działania poddane są ogromnym emocjom i irracjonalnościom.

Książka ma formę rozmowy między dwoma osobami. Aktywnym spekulantem oraz psychologiem zajmującym się podejmowaniem decyzji przez inwestorów giełdowych. Jej celem jest pokazanie w jaki sposób działają schematy w podejmowaniu decyzji przez uczestników rynku, w jaki sposób się przed nimi bronić i zyskać nową perspektywę. Perspektywę inwestora świadomego swych ułomności, irracjonalności i nielogicznych decyzji.

Linia
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-630-0018-9

Liczba stron: 157

Format: 150x215mm

Cena katalogowa: 39,00 zł