Cesaria Evora

Elżbieta Sieradzińska

Cesaria Evora

49,90 zł 34,43 zł
Powiadom mnie

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Elżbieta Sieradzińska na scenie

Uwodziła wszystkich...

Okraszona niepublikowanymi zdjęciami opowieść o muzyce, przyjaźni, bólu istnienia i potrzebie miłości. Opowieść o kobiecie, która boso podbiła muzyczny świat i stała się legendą, a mówiła jestem po prostu Cesária.

Nie robiła nic, by zjednać sobie publiczność, prasę i krytyków, a i tak uwodziła wszystkich. Jej wejściu na scenę towarzyszył szczególny dreszcz emocji. Otoczony nimbem tajemniczości i egzotyki image tworzyli nie specjaliści od marketingu, a naturalność, autentyzm i charyzma godna wielkich amerykańskich dam jazzu i bluesa.

Do historii muzyki wniosła spleen nostalgicznych morn i żywiołowość colader rodem z zapomnianych przez Boga i ludzi Wysp Zielonego Przylądka. Nie zmieniły jej ani sława, ani pieniądze, ani Grammy. Pozostała zwyczajną afrykańską kobietą z niezwyczajnym głosem i talentem; upartą, niekonwencjonalną i charyzmatyczną.

Biografia? A kto nie lubi bajki o Kopciuszku?
Wspomnienia? Skrzętnie gromadzone przez dziesięć lat prywatnych spotkań z Évorą w czterech stronach świata wymykają się autorce, Elżbiecie Sieradzińskiej, jakby niechcący. Dzięki temu opowieść nabiera barw, nerwu i autentyzmu, tworząc swoisty, niepowtarzalny portret jednej z największych artystek w historii world music.

Elżbieta Sieradzińska - romanistka, muzyk i wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim. Odznaczona brązowym medalem „Zasłużony dla Kultury” Gloria Artis (2006) i, w uznaniu za zasługi w działalności na rzecz rozwoju kultury, Złotym Krzyżem Zasługi (2015).

Trekker z zachwytu Nepalem i Himalajami. Gdy spotkała muzykę Cesárii Évory i Cabo Verde zdradziła dla nich nie tylko góry, ale także Awinion i Prowansję.

Marginesy
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-64700-29-3

Marginesy

Format: 165 x 235 mm

Cena katalogowa: 49,90 zł