Billie Holiday. Biografia

Julia Blackburn

Billie Holiday. Biografia

39,90 zł
Powiadom mnie

 

W latach siedemdziesiątych Linda Kuehl, nadużywająca narkotyków pisarka i dziennikarka, rozpoczęła pracę nad książką o „Pierwszej Damie Jazzu” – Billie Holiday. Wykonała setki nagrań, w których wzięły udział osoby z najbliższego kręgu Billie: sąsiedzi z Baltimore, kochankowie, mężowie, a także znani muzycy, którzy wraz z nią tworzyli złotą erę jazzu. Linda Kuehl popełniła samobójstwo. Całe zgromadzone przez nią archiwum – tony notatek i setki taśm . po trzydziestu latach trafiło w ręce Julii Blackburn, doświadczonej pisarki, mającej w swoim dorobku cenione przez krytyków biografie. Biblie Holiday Blackburn to świetnie skompilowana mozaika opowieści i tekstów źródłowych, układająca się w pasjonującą historię życia i twórczości znakomitej piosenkarki. To także doskonały opis życia bohemy jazzowej lat czterdziestych i pięćdziesiątych.

Julia Blackburn potrafiła przemienić surowy materiał źródłowy w impresjonistyczny portret życia Billie Holiday.
“The New York Review of Books”

W końcu powstał kompletny portret Billie Holiday. Ta nadzwyczajna książka w pełni opisuje historię jej życia i twórczości.
Mike Figgis, reżyser i kompozytor

Billie Holiday była – i nadal jest – piosenkarką, która pozostanie w pamięci każdego, kto choć raz usłyszał jej głos. Tak jak wszyscy jazzmani, śpiewała o swoim życiu. Książka Julii po części sama staje się muzyką.
Nat Hentoff, krytyk muzyczny

Wszyscy fani Billie Holiday będą czcić książkę Blackburn za udaną próbę przedstawienia złożoności postaci, za którą krył się niesamowity talent.
“Publishers Weekly”

W.A.B.
Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

ISBN: 9788374143356

Liczba stron: 304

W.A.B.

Format: 170x250mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Hanna Jankowska