Będę walczył o wolność

Michaił Chodorkowski

Będę walczył o wolność

32,48 zł
Powiadom mnie

 

„Będę walczył o wolność” to zapis poglądów i losów więźnia numer 1 współczesnej Rosji, byłego współudziałowca spółki naftowej Jukos, Michaiła Chodorkowskiego, w momencie aresztowania w październiku 2003 roku uważanego za najbogatszego człowieka w kraju.
Książka składa się z trzech części.
Pierwsza to zbiór napisanych w więzieniu artykułów Chodorkowskiego. Zawierają one poglądy autora na temat ustroju i gospodarki, na panujące w Rosji bezprawie, którego sam padł ofiarą.
Część drugą stanowią dialogi Chodorkowskiego z wybitnymi pisarzami i autorytetami moralnymi, takimi jak Borys Akunin, Borys Strugacki i Ludmiła Ulicka. Rozmowy dotyczą stosunków między biznesem a władzą, uzależnionego od niej sądownictwa i mediów oraz lekceważenia opinii publicznej.
W części trzeciej zamieszczono wywiady udzielone przez Chodorkowskiego rosyjskim i zachodnim mediom – Financial Times, The New Times, Profil, Gazieta.ru i Sobiesiednik.
Całość książki dopełnia wstrząsające przemówienie wygłoszone przed moskiewskim sądem, w którym Chodorkowski wyraża m.in. nadzieję na demokratyczne przemiany w społeczeństwie i państwie.

Albatros
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-765-9546-7

Liczba stron: 264

Albatros

Format: 150x210mm

Cena katalogowa: 32,48 zł

Tłumaczenie: Jerzy Paweł Redlich