Bagnety I wojny światowej Część 1 Austro-Węgry, Francja, Niemcy, Rosja, Wielka Brytania

Maciej Prószyński

Bagnety I wojny światowej Część 1 Austro-Węgry, Francja, Niemcy, Rosja, Wielka Brytania

95,00 zł 65,55 zł
Powiadom mnie

 

Koncepcja niniejszego opracowania powstała przed rokiem, ale materiał do napisania tej książki gromadziłem latami. W znanych mi kolekcjach muzealnych i zbiorach prywatnych bagnety związane z konfliktem 1914-1918 roku stanowią zazwyczaj część dominującą. Dla tej broni piechoty był to okres przełomowy, co pozwala obecnemu kolekcjonerowi na tworzenie zbioru bagnetów o zupełnie odmiennych, a nawet wręcz skrajnie zróżnicowanych walorach.
Broń stosowana ówcześnie zachowała się do czasów obecnych i naturalną koleją rzeczy jest o nią łatwiej, aniżeli o bagnety z czasów kampanii napoleońskich. Łatwiej, co nie znaczy, że łatwo, a czym wiedzą wszyscy kolekcjonerzy.
Rozmiary hasła „Bagnety I wojny światowej” znacznie przekraczają ramy nakreślone przez Wydawcę. W konflikcie światowym uczestniczyło wiele krajów, z których każdy miał swoją broń i dlatego – zakładając kolekcjonerskie zainteresowanie szczegółami – wybrałem pięć krajów, głównych aktorów ówczesnych wydarzeń, a zarazem największych producentów i eksporterów uzbrojenia.

Napoleon V
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-788-9063-8

Liczba stron: 125

Format: 215x300mm

Cena katalogowa: 95,00 zł