Piotr C.

Piotr C. - polski pisarz, autor bloga i właściciel popularnego fanpage. Podbił rynek czytelniczy debiutancką powieścią „Pokolenie Ikea", a następnie napisał jeszcze kilka książek, które sprzedały się w setkach tysięcy egzemplarzy. Jest dość tajemniczym autorem i wiemy o nim niewiele - urodził się w 1976 roku i mieszka na warszawskiej Ochocie. Znany jest jako wnikliwy obserwator i komentator pokolenia trzydziesto- oraz czterdziestolatków. Ceniony jest za dosadny opis realiów życia w wielkim mieście. Gromadzi wokół siebie miłośników czarnego humoru i swoistego stylu pisarskiego.


Korporacje i współczesne romanse, czyli nowe książki Piotra C.


Sławę zdobył dzięki debiutanckiej książce zatytułowanej „Pokolenie Ikea”, a także autorskiemu blogowi o tym samym tytule. Powieść początkowo była publikowana w częściach w tygodniku „Angora”. W 2012 roku ukazała się w formie książki wydanej przez Wydawnictwo Novae Res. „Pokolenie Ikea” to opowieść będąca obrazem otaczającej nas rzeczywistości - świata korporacji, dress code’u i hipokryzji. Swoje książki Piotr C. pisze z pazurem i wzbudza kontrowersje. Jednocześnie umiejętnie punktuje realia, z którymi mierzy się człowiek XXI wieku.


Piotr C. - nowa wizja współczesności


W 2013 roku wydano jego drugą książkę - „Pokolenie Ikea. Kobiety.” Kolejna z powieści Piotra C., pod tytułem „Brud” pojawiła się w roku 2016 i przedstawia pozornie doskonałe życie warszawskiego adwokata z własną kancelarią - do momentu, aż spojrzymy głębiej. Jego czwarta książka „#to o nas" z 2018 roku zawiera gorzkie, szalenie realistyczne i dokładne obserwacje oraz portrety osób żyjących w wielkich miastach, które między gonitwą w pracy i depresją w domu próbują znaleźć uczucie. Wszystkie te pozycje zyskały status bestsellerów. Powieść „Gwiazdor” z 2020 roku opisuje tych, którym zazdrościmy - szczęśliwe zdjęcia i smutne życie znanych, nieznanych i chcących być rozpoznawalnymi.


Autor Piotr C. konsekwentnie odmawia ujawnienia tożsamości. Pozostaje w cieniu swoich książek i dobitnego przekazu, stawiając współczesnemu pokoleniu diagnozę bez zachowania zasad dyplomacji. Mówi, że popularność jest fascynująca, ale nie dla niego.


Poznaj również pozycje błyskotliwego autora, który zasłynął za sprawą swoich trafnych komentarzy na temat rzeczywistości, Malcolma XD.